Początkowa porażka i zwycięskie zakończenie dnia dla KKS-u

16 lutego seniorska drużyna KKS-u podjęła się dwóch gier kontrolnych. Test-mecz z rezerwami ekstraklasowego Rakowa Częstochowa zakończył się porażką Dumy Kalisza 0:3. Starcie z trzecioligowym Sokołem Kleczew przyniosło natomiast pewne i wysokie zwycięstwo 6:1.

Pierwszy sparing z Raków Częstochowa zakończył się przegraną dla KKS-u z wynikiem 0:3. W drugiej połowie zabrakło ofensywnej gry Dumy Kalisza. Zmiany w drugiej połowie: Maciej Krakowiak (BR) – Wiktor Bury (60. min Hubert Dylewski), Wiktor Smoliński (60. min Szymon Bora), Filip Kendzia, Mikołaj Wyborny (60. min Franciszek Leśniewski) – Krzysztof Idźczak (75. min Andrzej Kaszuba) – Adam Zadka, Mateusz Majewski, Wiktor Walczak (60. min Wojciech Maroszek), Maurycy Przybył (60. min Kamil Matysiak) – Jakub Kieliba.

Pierwszy, środowy sparing, rozgrywany z drugą drużyną Rakowa Częstochowa, był okazją do przetestowania kolejnych zawodników Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz. Młody zespół “Trójkolorowych” nie był w stanie zatrzymać lidera śląskiej IV ligi, który dobrze spisywał się w defensywie. W odpowiedzi rywale wykorzystywali stałe fragmenty, z których padały jedyne w tym starciu gole. W 28., 41. i 84. minucie, Raków II zdobył bramki uderzeniem z główki, po dośrodkowaniu z rzutów rożnych.

Dzień jednak zakończony został pomyślnie. Trzecioligowiec, Klub Sportowy Sokół Kleczew został pokonany przez kaliską drużynę z wynikiem 6:1. Po przerwie bramki dołożyli Michał Borecki, Bartłomiej Putno i Kamil Koczy. Zmiany w drugiej połowie: Mateusz Górski (BR) – Bartłomiej Putno, Michał Borecki (75. min Jakub Staszak), Mateusz Gawlik, Jakub Głaz – Adrian Łuszkiewicz – Przemysław Stolc, Bartosz Gęsior, Mateusz Wysokiński, Kamil Koczy – Piotr Giel.

W drugim starciu kontrolnym trener Bogdan Zając wystawił mocniejszą kadrę, która nie pozostawiła złudzeń ekipie z Kleczewa. Początek sparingu z trzecioligowcem mógł prognozować wyrównane spotkanie, ponieważ rywale dość szybko odpowiedzieli trafieniem na gola Daniela Kamińskiego z 7. minuty. W 34. minucie ponownie na prowadzenie kaliski zespół wyprowadził Piotr Giel, który wyprzedził defensorów Sokoła i wykorzystał akcję “sam na sam” z bramkarzem przyjezdnych. 5 minut później, mocne i celne uderzenie z pola karnego Nikodema Zawistowskiego podwyższyło prowadzenie na 3:1. Po przerwie KKS nie spoczął na laurach i kontynuował dobrą grę. W 64. minucie Michał Borecki, po dograniu Adriana Łuszkiewicza z rzutu rożnego, kapitalnie uderzył pod poprzeczkę, tym samym wpisując się na listę strzelców. Asystę w meczu zaliczył Przemysław Stolc, który był autorem podania w pole karne do wbiegającego Bartłomieja Putno. 24-latek, bez przyjęcia, strzelił na bramkę rywali i pokonał bramkarza Sokoła. Kropkę nad “i” w test-meczu postawił natomiast Kamil Koczy. Młody pomocnik, w polu karnym, zebrał piłkę po błędzie defensora, a następnie skierował ją uderzeniem w kierunku dalszego słupka.

źródło: KKS Kalisz