reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Podcastowe podsumowanie Calisiady!

Dobiega końca siódma edycja projektu edukacyjnego „Calisiada 2022”, a już 23 listopada zaplanowano jego podsumowanie z ciekawym gościem! Tym razem uczestnicy Calisiady stanęli przed zadaniem opowiedzenia o patronce tego roku, Marii Konopnickiej, ale… w nietypowej formie. Organizatorami projektu są Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka” oraz Stowarzyszenie Stacja Inspiracja.

Uczestnikami projektu było dziesięć 3-osobowych grup ze szkół podstawowych z Kalisza i powiatu kaliskiego. Każda z grup otrzymała zadanie stworzenia podcastu o wybranym temacie związanym z Marią Konopnicką – patronką roku 2022 oraz o Kaliszu XIX wieku, czyli czasów jej życia. Zadanie to poprzedziły warsztaty prowadzone przez Monikę Sobczak-Waliś – regionalistkę, pracującą na co dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Asnyka w Kaliszu. Cykl dziesięciu podcastów można odsłuchać w serwisie YouTube.

Z kolei 23 listopada o godz. 12:00 w Książnicy Pedagogicznej PBP im. A. Parczewskiego w Kaliszu odbędzie się podsumowanie projektu „Calisiada 2022” oraz spotkanie z podcasterem Miłoszem Szymańskim, autor podcastów „Za Rubieżą. Historia i Polityka” oraz „Lekcja Historii”. Spotkanie to będzie okazją do rozwoju warsztatu w zakresie tworzenia podcastów dla uczestników Calisiady, dla których podcasty w ramach projektu było z pewnością ciekawym doświadczeniem.

Wstęp na spotkanie z Miłoszem Szymańskim jest wolny, jednak ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy. Osoby indywidualne lub grupy (np. szkolne), prosimy o zgłoszenie swojego udziału mailowo fundacja@inicjatywa.opatowek.pl lub telefonicznie (Ewa Mąkowska – koordynator projektu: 796 405 157) w terminie do 21 listopada br.

Organizatorami projektu „Calisiada 2022” Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka” oraz Stowarzyszenie Stacja Inspiracja, a projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

źródło: Fundacja Inicjatywa dla Opatówka

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze