Podrabiana odzież zatrzymana przez pograniczników

W ubiegłą środę funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza oraz funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali podrabianą odzież wartą ponad 276 tysięcy złotych. Ubrania oferowane były na targowisku miejskim w Odolanowie.

Pogranicznicy ujawnili na wspomnianym targowisku dwóch obywateli Bułgarii, którzy handlowali butami oraz odzieżą znanych sportowych marek. Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej producentów dokonał analizy zatrzymanych towarów i jednoznacznie stwierdził, że są one podrobione. Ubrania wykonane były z materiałów niskiej jakości, nie miały oryginalnych metek, wszywek i przywieszek, a znaki firmowe widniejące na nich zostały podrobione. Do posiadania nielegalnego towaru i jego sprzedaży przyznało się dwóch obywateli Bułgarii w wieku 27 i 42 lat. Ujawniony towar o wartości ponad 276 tysięcy złotych został zabezpieczony. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze policji z Ostrowa Wielkopolskiego. 


Źródło: SG

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter