Redakcja portalu Latarnik Kaliski życzy w tym świątecznym czasie radosnych i rodzinnych świąt! 👨‍👩‍👧‍👦 Spędźcie je bezpiecznie w gronie najbliższych osób w spokoju i zdrowiu, a przede wszystkim pośród gwarnych rozmów oraz uśmiechów, by w kolejny rok wejść z optymizmem i nadzieją! 🎄 Zbierzcie siły, odpocznijcie i razem z nami podtrzymujcie światło Latarnika! Wszystkiego dobrego i góry prezentów - niekoniecznie tych materialnych! 🎅

Podróż do Kalisza końca XIX wieku

Można już obejrzeć i wysłuchać wykładu dr. Makarego Górzyńskiego pt. "Biografia architekta na pograniczu pustki. Józefa Chrzanowskiego życie i śmierć w Kaliszu". Dzięki niecodziennej podróży do Kalisza końca XIX wieku można poznać człowieka, którego projekty na zawsze odmieniły obraz i codzienność gubernialnego miasta nad Prosną ˗ przekonuje dr Górzyński.

 Wystąpienie odbyło się w styczniu 2021 roku w sali Studio gmachu CKiS przy ulicy Łaziennej. Wykład jest dostępny na kanale YT CKIS w Kaliszu:

Dr Makary Górzyński jest badaczem i popularyzatorem historii Miasta Kalisza przełomu XIX i XX wieku, laureatem tegorocznej nagrody Prezydenta Miasta Kalisza za osiągniecia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

 

 

Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Latarnik24

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter