Podrzucanie odpadów dyscypliną cykliczną?

O wielu podobnych sytuacjach informowalismy już w ostatnich tygodniach – teraz temat powraca. Czujny mieszkaniec Kalisza zaobserwował podrzucanie odpadów. Kierowca samochodu dostawczego zaparkował przy pojemnikach na odpady mieszkańców bloku i zaczął wypakowywać z pojazdu kartony.

Wypakowane odpady wyrzucał bezpośrednio na ziemię koło pojemników. Świadek zdarzenia telefonicznie poinformował dyżurnego Straży Miejskiej Kalisza. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że odpady nie pochodzą z okolicznych nieruchomości, mężczyzna także nie był mieszkańcem pobliskich bloków. Za podrzucanie odpadów ukarano mężczyznę mandatem karnym i zobligowano do ich zebrania oraz pozbycia się zgodnie z przepisami.

Po informacji od mieszkańca, zdarzenie to zostało również zarejestrowane przez operatora monitoringu miejskiego. Straż Miejska Kalisza apeluje do mieszkańców: „Jeżeli zauważyłeś osobę nielegalnie pozbywająca się odpadów, zrób zdjęcie, zapamiętaj nr rejestracyjny i przekaż anonimową wiadomość na adres e-mail smkalisz@interia.pl lub bezpłatny alarmowy telefon 986. Mamy nadzieję, że szybka reakcja funkcjonariuszy skutecznie zniechęci potencjalnych sprawców podrzucania odpadów na terenie naszego miasta.”

Źródło: SM

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze