Podsumowanie Calisia Triathlon

Prawie 500 zawodniczek i zawodników wystartowało w tegorocznym Calisia Triathlon. Uczestnicy zmierzyli się z nurtem rzeki Prosny, trasą kolarską i biegową.

Calisia Triathlon odbył się na dystanse: 1/4 i 1/8 dystansu pełnego oraz sztafety 1/4.

Dystans 1/8 (475 m pływanie, 22.5 km rower, 5.275 km bieg) najszybciej pokonał Jakub Przybylski z Dąbrówki. Drugie miejsce zajął Piotr Kowalczyk z Warszawy a na najniższym stopniu podium stanął Michał Kołaciński z Kalisza. Wśród pań na tym dystansie triumfowała Agnieszka Gadomska z Poznania, druga była Patrycja Zadka z Sycowa, a brąz zdobyła Basia Jamrozik-Kapela z Poznania.

Dystans 1/4 (950 metrów pływania, 45 kilometrów jazdy na rowerze i 10,55 kilometra biegania) najszybciej pokonał Kasper Tochowicz z Goleszowa. Drugie miejsce wywalczył Przemysław Gaj z Konina, a trzecie miejsce zajął Aleksander Olszewski z Wrocławia. Wśród pań najszybsza była Karolina Radomska z Kalisza. Drugie miejsce zajęła Oliwia Gąsior z Legnicy. Miejsce na podium uzupełniła Joanna Pałysa z miejscowości Dawidy Bankowe.

Najszybszą sztafetę stworzyli Jakub Frankowski, Krzysztof Leszczyński i Adam Zaworski reprezentujący Wysocko Małe. Druga była sztafeta Jakub Nowakowski, Piotr Hołda i Łukasz Stanek z Wielunia. Na trzecim miejscu na podium znaleźli się Marcin Karasiński, Marcin Chabierski i Tomasz Perliński z Kalisza.

W zawodach wzięła udział również sztafeta z Prezydentem Grzegorzem Kulawinkiem, który przepłynął 950 m rzeką Prosną w czasie niespełna 23 minut.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza