Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Podsumowanie działań NURD

12 maja kaliscy policjanci przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci zwracali szczególną uwagę nie tylko na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych, ale także przyglądali się zachowaniom kierowców wobec pieszych.

W trakcie działań ujawniono ponad 150 wykroczeń, w tym 100 popełnionych zarówno przez kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Genezą działań była troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim. Najistotniejszym celem działań było ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń oraz poprawę świadomości kierowców i pieszych, dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Podczas działań kaliscy policjanci skontrolowali ponad 100 uczestników ruchu drogowego. Ujawnili 6 przypadków wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów oraz, aż 67 popełnionych przez pieszych i rowerzystów.

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zagrożenie bezpieczeństwa pieszych na drodze jest ich widoczność dla kierujących pojazdami. 

 

Źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze