Podsumowanie konkursu „Zielony Kalisz – 2021”

W kaliskim Akceleratorze Kultury odbyło się podsumowanie konkursu „Zielony Kalisz – 2021”. Zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe, a uroczystość uświetniły występy grup przedszkolnych.

20 września podsumowano konkurs na najbardziej zielone balkony, loggie i parapety, ogródki przydomowe, ogródki przedszkolne oraz działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W uroczystości wzięli udział między innymi wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek oraz naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Paweł Bąkowski. Nie zabrakło obecności dzieci z kaliskich przedszkoli.

„Jesteśmy taką społecznością, która w niespełna stutysięcznym mieście dba o wszystko. Państwo oceniacie drogi, patrzycie na zieleń, a to wszystko nam pięknie, w tym roku szczególnie, porosło. Ogromnie się cieszę, że te zmiany zauważamy. Szczególnie patrząc na ogródki działkowe, balkony, na chociażby przedszkola, widzimy jaką wagę stanowią dla was działania proekologiczne i dbanie o klimat. Przede wszystkim chcę powiedzieć, że to właśnie od was, drogie dzieci zaczyna się ta droga. Myślę, że edukacja, którą poznajecie w przedszkolu, później w szkołach jest istotna”.

- zwrócił się do zgromadzonych wiceprezydent

Komisja konkursowa składała się z trzech osób, w skład której weszła między innymi Marlena Malicka z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Prace oceniano w dwóch kryteriach: ogólne wrażenie estetyczne i oryginalność kompozycji. Łącznie zgłoszono 92 obiekty.

Kategoria Działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych:

  1. miejsce: Wanda Maciejewska z nagrodą w postaci roweru
  2. miejsce: Wanda Kaczmarek z nagrodą w postaci fotela wiszącego
  3. miejsce: Jadwiga Dąbrowska z nagrodą w postaci leżaka ogrodowego

Wyróżnienia w postaci donic ozdobnych otrzymały Barbara Jurek i Grażyna Sokołowska.  

„Szczególnie chciałem podziękować tym młodym artystom, których praca na scenie wygląda fascynująco. Jednocześnie promują to co najważniejsze, to co Wydział organizuje czyli dbałość o zieleń, czystość, gospodarkę komunalną. To był ogromny dla nas wysiłek wybrać laureatów tego konkursu spośród ponad 90 osób. Bardzo dziękuję za udział, bo wszystkie prace były wyjątkowe. Państwo wpisują się w program, który jest realizowany, by miasto zazieleniać i upiększać. Także dziękuję bardzo za promocję miasta, za dbanie o tereny zielone i życzę wszystkiego najlepszego”.

- mówił Paweł Bąkowski

Wręczanie nagród urozmaiciły występy grup przedszkolnych między innymi z Publicznego Przedszkola nr 9, Przedszkola Niepublicznego „Bursztynowy Zamek” oraz Przedszkola Niepublicznego „Zielone Łąki”. Celem konkursu jest niezmiennie inicjowanie i promowanie działań na rzecz poprawy estetyki Miasta i utrwalenia wizerunku Kalisza jako miasta zieleni. Organizatorem konkursu – który dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – jest Miasto Kalisz.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter