Podsumowanie Ogólnopolskich Regat Windsurfingowych

Ogólnopolskie Regaty Windsurfingowe – Kalisz 2021, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, Krystiana Kinastowskiego odbyły się w miniony weekend na wodach Szałe k. Kalisza.

Na starcie stanęło blisko 100 zawodników ze wszystkich czołowych klubów z Polski: AZS Poznań, Baza Mrągowo, CŻ Szczecin, KŻ Giżycko, SKŻ Ergo Hestia Sopot, GKŻ Gdańsk, OKŻ Junga Olsztyn oraz gospodarze UJKS „Szturwał” Kalisz. Akwen przywitał wszystkich piękną żeglarską pogodą, która pozwoliła na rozegranie wszystkich zaplanowanych 11 wyścigów w klasie Techno 293 od żagli 4,0 m2 na 7,8m2 kończąc. W tym roku, po raz pierwszy do rywalizacji stanęli również zawodnicy w klasie FW Foil – żeglujący na desce z hydroskrzydłem.

Zawody rozegrane zostały we wszystkich kategoriach wiekowych, a Miasto Kalisz reprezentowało 18 zawodników, którzy jak zwykle pokazali się z jak najlepszej strony. Złoto zdobyła Maria Rudowicz w kategorii 6,8 oraz Wojciech Jaśkiewicz w kategorii 5,8. Na drugim miejscu stanął Szymon Cieślak w kategorii 6,8, a brąz wywalczyła Anna Walkowiak w klasie 5,8 oraz Tymon Cajdler w kategorii 7,8. Trochę przysłowiowego szczęścia zabrakło Aleksandrowi Ciesielskiemu, Gabrieli Rudyk, Wiktorii Wojciechowskiej oraz Jankowi Sieprackiemu, którzy ukończyli regaty tuż poza podium. Pozostali zawodnicy kaliskiej ekipy znaleźli się również w pierwszej dziesiątce. Doświadczenie nabyte podczas regat z pewnością zaowocuje na przyszłość.

W uroczystym zakończeniu, które odbyło się na Szałe uczestniczyli zaproszeni goście: Wiceprezydenci Miasta Kalisza: Grzegorz Kulawinek oraz Mateusz Podsadny, Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Marzena Wodzińska, Urszula Bogaczyk zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza oraz członek Zarządu KOZŻ Bogdan Olejnik. Regaty zostały dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Kalisza, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.