Podsumowanie sportowe Święta Miasta

Klub sportowy "Prosna Kalisz" świętował w sobotę swoje 100-lecie istnienia. W okolicznościowych turniejach rywalizowali piłkarze i pięściarze. W turnieju im. Tadeusza Grzelaka o tytuł Mistrzostwa Kalisza w Boksie wygrał Krystian Sośnicki.

W Kaliszu po raz trzeci odbyły się także Mistrzostwa Polski Masters w piłce ręcznej. Trzydniowa impreza rozpoczęła się w piątek od symbolicznego meczu drużyn 11-osobowych na trawiastym boisku, zlokalizowanym na terenie kampusu Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. W spotkaniu Legionistów Szczypiorno z Masters Polska nie zabrakło legend tej dyscypliny, jakimi są bez wątpienia Zygfryd Kuchta (brązowy medalista IO w Montrealu) i Bartosz Jurecki (trzykrotny medalista mistrzostw świata). Zmagania o Mistrzostwo Polski rozpoczęły się w sobotę. Turniej rozgrywany był w pięciu kategoriach wiekowych – kobiecej (+33) oraz czterech męskich (+35, +45, +50 i +55). Poszczególne mecze odbywały się w czterech halach – Arenie, Technikum im. Św. Józefa, w Nowych Skalmierzycach i w Gołuchowie. Finałowe potyczki rozegrano w niedzielę w obiekcie na Dobrzecu, a poprzedziły je rozgrywki dzieci i młodzieży. Tytuły mistrzowskie w poszczególnych kategoriach wywalczyły Masters Jelenia Góra (kobiety +33), Old Ostrovia Ostrów Wlkp. (mężczyźni +35), Bór Masters Oborniki Śląskie (mężczyźni +45), Masters Handball Team Pabianice (mężczyźni +50) i Masters Warszawa (mężczyźni +55). W dwóch kategoriach – +45 i +50 – wystąpiły zespoły Klubu Piłki Ręcznej Szczypiorno Kalisz, który był głównym organizatorem MP Masters. Uroczyste podsumowanie turnieju odbyło się w niedzielę w hali Arena. 

W miniony weekend odbyły się także Ogólnopolskie Zawody Kolarskie „Wielka Nagroda Kalisza”, w ramach których kaliszanie mogli zobaczyć memoriałowe wyścigi ku pamięci Piotra Szymańskiego i Bogdana Jamroszczyka. Po godzinie 15:00 dzieci w wieku od 2 do 7 lat brały udział w VIII Mistrzostwach Kalisza na rowerkach biegowych ADECON Cup. Organizatorem kolarskiego święta przy Wale Matejki było Kaliskie Towarzystwo Kolarskie przy współpracy Wielkopolskiego Związku Kolarskiego w Kaliszu, Urzędu Miejskiego w Kaliszu oraz Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

W niedzielę, zawodnicy Pierwszego Kaliskiego Klubu Golfowego wzięli udział w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Nagrody wręczał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. 

Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w Brzezinach

28 czerwca 2022

25 czerwca o godzinie 23:41 do Stanowiska Kierowania KM PSP...

czytaj więcej»

Pożar ciągnika siodłowego

28 czerwca 2022

28 czerwca Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w...

czytaj więcej»

Ćwiczenia “Woda 2022”

28 czerwca 2022

28 czerwca odbyły się ćwiczenia „Woda 2022” na terenie kąpieliska...

czytaj więcej»

„Cztery pory roku” – projekt Książnicy Pedagogicznej

28 czerwca 2022

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu podsumowała całoroczny projekt czytelniczy „Cztery pory...

czytaj więcej»

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

28 czerwca 2022

Artyści z Południowej Wielkopolski reprezentowali nasz region w 56. Ogólnopolskim...

czytaj więcej»

Prace modernizacyjne zakładu Orli Staw

28 czerwca 2022

Trwa realizacja jednego z kluczowych i najbardziej złożonych zadań przewidzianych...

czytaj więcej»