Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Podsumowanie tegorocznej edycji Ad fontes!

Uroczyste podsumowanie Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego odbyło się w Akademii Kaliskiej. Konkurs dedykowany był dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich.

Konkurs ma na celu zainteresować młodzież historią Kalisza i regionu kaliskiego oraz pobudzić do odkrywania nieznanych tajemnic regionu kaliskiego. Zadaniem uczestników było opracowanie dwóch z trzech tematów do wyboru:• Śladami Marii Konopnickiej w Kaliszu
• Tajemnice Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
• Kaliski Główny Rynek Dyrektor Archiwum Grażyna Schlender wspomniała, że ten cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem konkurs powołała do życia 28 lat temu, gdy jeszcze pracowała Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Z okazji Roku Marii Konopnickiej, której życie i twórczość były jednym z tematów konkursowych zadań, gościem specjalnym uroczystości była Elżbieta Stadtmuller, prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz. Pani Grażyna przypomniała, że również początki tego stowarzyszenia wiążą się z wcześniej wspomnianą biblioteką, a konkretnie z Filią nr 9. 

Cieszymy się, że mogliśmy ufundować nagrody dla młodych ludzi, którzy z pasją eksplorują lokalną historię i na bazie materiałów źródłowych, z pewnością odnalezionych m.in. w bibliotece, przygotowują rysunki, albumy, makiety, a nawet gry planszowe.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu


Źródło: MBP im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze