Podsumowanie tygodnia kaliskiego punktu szczepień

Minął pierwszy tydzień szczepień w Punkcie Szczepień Powszechnych, znajdującym się na terenie Akademii Kaliskiej przy ulicy Nowy Świat 4. Od 10 do 13 maja 1216 osób zostało zaszczepionych szczepionką Moderna, a 345 osób szczepionką AstraZeneca.

W tym tygodniu w punkcie  na szczepienie preparatem Moderna zapisanych jest 1200 osób, a na preparat AstraZeneca 27 osób. Szczepienia szczepionką AstraZeneca odbywają się w czwartki, najbliższy termin szczepienia to 20 maja, także bez wcześniejszej rejestracji. Miasto przypomina, że zgodnie z komunikatem Ministra Zdrowia z  15 maja 2021, od  17 maja dopuszczalne jest wykonywanie szczepień przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień szczepionką Vaxzevria AstraZeneca w schemacie dwudawkowym przy zachowaniu odstępu od 35 dni (nie dłużej niż do 84 dnia) między dawkami. Niniejsze zalecenia stosuje się dla osób, które nie otrzymały pierwszej dawki wspomnianej szczepionki.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter