reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Podziękowania dla Kaliskiej Rady Seniorów

Zakończyła się kadencja Kaliskiej Rady Seniorów. Z tej okazji Krystian Kinastowski, prezydent miasta oraz Mateusz Podsadny, wiceprezydent podziękowali za pracę członkom Rady. Ich zaangażowanie pozwala wyjść władzom miasta naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób starszych.

Kaliska Rada Seniorów została powołana w 2016 roku uchwałą Rady Miejskiej Kalisza. Jest organem społecznym, a jej cele to integracja, wspieranie i reprezentowanie osób starszych.

2 września pracę pierwszej kadencji Rady podsumowała Grażyna Mazurek, przewodnicząca Kaliskiej Rady Seniorów: Chcę powiedzieć, że zawsze władze miasta i pracownicy Urzędu życzliwie i z otwartością przyjmowali nasze inicjatywy. Dowodem na to, jak dużą role władze obecnej kadencji przywiązują do polityki senioralnej jest utworzenie w Wydziale Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Referatu Zdrowia, Polityki Społecznej i Senioralnej. Mamy wsparcie w komunikowaniu się – jest specjalna zakładka na stronie miasta poświęcona pracom rady i wszystkim działaniom na rzecz seniorów. Mamy także biuletyn seniora. To wszystko pozwala nam łatwiej realizować założone cele. Zadania rady polegają przede wszystkim na opiniowaniu działań samorządu w zakresie potrzeb osób starszych, przedstawianiu własnych propozycji, zgłaszaniu inicjatyw. Integrowaniu środowiska seniorów, ale i integracji międzypokoleniowej.

W dalszej części wypowiedzi przewodnicząca dodała, że wszystkie założone cele udało się Radzie zrealizować. Członkowie współpracowali z instytucjami, radami osiedli i organizacjami działającymi na rzecz seniorów. Rada brała udział w wydarzeniach, projektach, konferencjach i współtworzyła je. Zajmowała się wieloma tematami, także polityką zdrowotną. Grażyna Mazurek przypomniała również Senioradę, pikniki, wyjazdy, programy wsparcia (Złota Rączka) i aktywizacji seniorów (zajęcia w parku miejskim). Niektóre przedsięwzięcia ograniczyła pandemia, ale i tak udało się zrealizować ich bardzo dużo.

Krystian Kinastowski, prezydent miasta podziękował Radzie za pracę i podkreślił, że jej praca, opinie, głosy w dyskusji są dla niego bardzo istotne. Pomagają wyjść władzom miasta naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom osób starszych. Dodał, że potrzeby te są uwzględniane w planowaniu zmian w mieście, stąd opinia Rady na temat rewitalizacji będącej w toku i realizacja akcji społecznych czy prozdrowotnych.

Skład pierwszej kadencji Kaliskiej Rady Seniorów:

Grażyna Mazurek – przewodnicząca
Zdzisława Grajek Zdzisław Mikołajczak – z-ca przewodniczącej
Krystyna Krzywda – Sekretarz
Mirosław Jurek
Marian Kruk
Barbara Bartosik
Zdzisława Grajek
Marianna Wasiak
Karolina Pawliczak
Leszek Ziąbka
Tomasz Rogoziński

Źródło: KPM Kalisz


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze