Podziękowania dla wolontariuszy i przyjaciół kaliskiego DPS-u

Choroba COVID-19 w 2020 roku rozprzestrzeniła się na cały świat. Dotknęła również mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu, którzy zostali odizolowani od rodzin i przyjaciół. Mogli jednak liczyć m.in. na pomoc wolontariuszy. Dla nich zorganizowano wczoraj spotkanie pod hasłem "Sami swoi".

W imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego oraz własnym wiceprezydent Mateusz Podsadny dziękował wolontariuszom i przyjaciołom Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu: “Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność za to, że w tym niezwykle trudnym czasie wykazali się Państwo bohaterską postawą i udzielili pomocy w opiece nad mieszkańcami naszej jednostki. To nieocenione wsparcie, które umożliwiło seniorom oraz personelowi przetrwanie najgorszych chwil. Państwa gotowość do niesienia pomocy i zaangażowanie w realizowane na terenie Domu zadania zasługują na najwyższe uznanie.”

Pamiątkowe statuetki oraz upominki wręczyli przedstawiciele Miasta Kalisza: wiceprezydent Mateusz Podsadny i skarbnik Aneta Ochocka, a także Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu z dyrektorem Marcinem Ferencem na czele. Nie zabrakło podziękowań ze strony personelu i mieszkańców domu, w tym uroczystego odśpiewania “Sto lat”. Osoby i fundacja wspierające kaliski DPS w najtrudniejszym okresie pandemii zostały również laureatami I edycji konkursu „Wielkopolska Otwarta na Wolontariat”, zorganizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Są to: Jadwiga Bartoszek, s. Anna Katarzyna Habrat, s. Joanna Klara Czepułkowska, s. Beata Dobrawa Korzeniewska, Adam Malewicz, s. Elżbieta, s. Noemi Gajewska, s. Iwona Dagmara Lange, b. Janusz Mędrygał, s. Dorota Bagińska, Andrzej Bagniewski, Małgorzata Bezak, Kazimiera Bochenek, Monika Czaplicka, Anna Gościewska, Małgorzata Lekan, Marek Muzyka, Grażyna Wawrzyńska, Waldemar Witowski, Barbara Woźniak, b. Andrzej Krawczyk, s. Ewa Magdalena Wronicz, b. Adam Gęstwa, Milena Rymarska, Fundacja Chrześcijański Ośrodek Pomocy Społecznej CHOPS – Roman Żarnecki.

 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter