reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Podziękowania za pracę na rzecz Kalisza

Wiceprezydent Mateusz Podsadny podziękował dziś za wiele lat pracy Marii Kamińskiej, dyrektorce Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu i Bogumile Mariańskiej, koordynatorce do spraw przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Obie panie przechodzą na zasłużoną emeryturę.

Wcześniej wspólnie pracowały w Ośrodku Terapii Uzależnień, dziś wspólnie kończą współpracę z Miastem. Cieszą się szacunkiem przełożonych, współpracowników i podopiecznych. Za wieloletnią współpracę z Miastem pani Bogumile Mariańskiej i pani Marii Kamińskiej podziękowali dziś, również w imieniu prezydenta Krystiana Kinastowskiego, wiceprezydent Mateusz Podsadny oraz Marcin Cieloszyk, Sekretarz Miasta.

Pani Bogumiła pracowała w Urzędzie Miasta Kalisza od 2000 roku. Początkowo była pełnomocnikiem prezydenta do spraw uzależnień. Następnie została zatrudniona w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia, by realizować pierwszy Miejski program rozwiązywania problemów alkoholowych. Zajmowała się sprawami dotyczącymi przeciwdziałania i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania narkomanii i przemocy w rodzinie, zapobiegania wykluczeniu społecznemu. Nadzorowała funkcjonowanie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, świetlic socjoterapeutycznych, stowarzyszeń abstynenckich, współpracowała ze służbami mundurowymi.

Pani Maria pracowała w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu od 2001 roku. Placówką kierowała od lutego 2002 roku. Przez 20 lat służyła seniorom wsparciem, organizowała zajęcia terapeutyczne, edukacyjne, relaksacyjne. Wychodziła naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom podopiecznych, którzy w placówce znaleźli swój drugi dom. Pod kierownictwem pani Marii w Domu organizowano liczne spotkania, zabawy, organizowano wycieczki, imprezy okolicznościowe, które umożliwiały osobom starszym, często osamotnionym, szeroko pojętą integrację. To tutaj seniorzy mogli realizować swoje pasje. Pani Maria najmilej wspominać będzie zaangażowanie swoich podopiecznych, ich aktywność i poczucie humoru.

Dzisiejsze spotkanie w ratuszu było okazją do wspomnień i rozmowy o planach na przyszłość. Obie panie pozostają aktywne, będą kontynuować podjętą wcześniej współpracę z innymi instytucjami. Będą także służyć swoim doświadczeniem w ramach Zespołu Interdyscyplinarnego.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze