Podziękowania za służbę w kościele kaliskim

Biskup Damian Bryl spotkał się z kapłanami, którzy po wieloletniej posłudze w kościele kaliskim przechodzą na emeryturę. Biskup życzył księżom emerytom błogosławieństwa Bożego na kolejne lata: „Chciałbym życzyć dużo sił na ten czas. Życzę, żeby błogosławieństwo Boże wam w tym towarzyszyło, żebyście, drodzy księża, znaleźli dobry i spokojny dom, a potem – na ile siły pozwolą – w twórczy sposób ten czas podjęli.”

Podziękowania z rąk biskupa kaliskiego odebrali: ks. prałat Stanisław Koza z parafii pw. NMP Wniebowziętej w Mokronosie, ks. kanonik Bogdan Nowacki z parafii pw. NMP Królowej Polski w Pyszkowie, ks. kanonik Tadeusz Pietrzak z parafii pw. św. Floriana w Pleszewie, ks. Janusz Pytlik z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Golinie, ks. kanonik Jerzy Rychlewski z parafii pw. św. Zofii w Sławoszewie.

W swoim słowie biskup kaliski wyraził wdzięczność, szacunek i uznanie wobec posługi kapłanów przechodzących na emeryturę. „Proszę, abyście to wszystko dopełniali przez ofiarowanie. Drodzy księża – jesteście dla nas ważni. Chciałbym, żebyście teraz mogli dobrze, w spokoju przeżywać ten kolejny etap życia. Chcę podkreślić, że na tym etapie też jesteście ważną cząstką naszej diecezji” – stwierdził bp Bryl. Prosił również kapłanów, aby na miarę sił i możliwości angażowali się w życie diecezji. „Chciałbym drodzy księża serdecznie prosić, żebyście czując się kapłanami naszej diecezji w tę diecezję na miarę możliwości i sił angażowali się. Chciałbym, abyście czuli, że razem tworzymy duchowieństwo kaliskie” – zaznaczył ordynariusz diecezji kaliskiej.

W spotkaniu uczestniczyli również wikariusze biskupi: ks. prałat Zbigniew Cieślak i ks. kanonik Paweł Guździoł, a także ks. kanonik Marcin Papuziński, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, i ks. Szymon Rybak, notariusz i kapelan biskupa kaliskiego.

Źródło: Diecezja Kalisz; Radio Rodzina
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze