baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Poeci z „Kopca” na uroczystej gali

29 czerwca w Auli Akademii Muzycznej w Poznaniu odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w II Ogólnopolskim Konkursie „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”, zorganizowanym przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Na wydarzeniu nie zabrakło również uczniów z Kalisza.

W gali uczestniczyli zwycięzcy konkursu w kategorii „Poeta Altus” z kaliskiego III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika – Aleksander Wróblewski, który zajął 1. miejsce (klasa 3F) i Oliwier Solon – 2 miejsce (klasa 3F) wraz z inspiratorką ich poetyckich poczynań – Moniką Mikołajczak-Cholajda. Spotkanie było istotnie prawdziwą, uroczystą galą – na której pojawili się nagrodzeni uczestnicy konkursu z kraju i z zagranicy, a także przedstawiciele ministerstw, uczelni wyższych oraz artyści. To koncert tych ostatnich uświetnił spotkanie i oprócz wręczanych nagród był dodatkowym wyróżnieniem dla wszystkich.

Źródło: III LO/FB


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze