baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Poezja Braille’em pisana

Danuta Bartosz, współredaktorka wydania antologii poezji pisanej Braille’em i Urszula Zybura, pochodząca z Kalisza poetka i aforystka, gościły w naszym mieście u prezydenta Krystiana Kinastowskiego. Omawiano publikację „Wieża Babel – słowa na dotyk”.

Wydawnictwo zostało wydane przez Fundację Literacką „Jak podanie ręki” oraz Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Zawiera wiersze 40 poetów z 17 państw. Teksty oraz reprodukcje obrazów przetłumaczone zostały na pismo punktowe dla niewidomych. Wydano już 240 egzemplarzy. 

Współautorka Danuta Bartosz podkreśla, że nie ma na świecie podobnych wydawnictw, które w jednym miejscu skupiają takie osobistości w postaci poetów, laureatów licznych nagród, a ich twórczość jest dostępna dla osób niewidomych. 

W Kaliszu pozycja jest dostępna dla czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka oraz w Książnicy Pedagogicznej. 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze