Pogoń Nowe Skalmierzyce z awansem na 100-lecie klubu

Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrała w ostatnim meczu z LKS-em Gołuchów 2:1 i zapewniła sobie awans do III ligi na 100-lecie klubu. O ostatecznym wyniku i dramaturgii zadecydowała bramka zdobyta w doliczonym czasie gry przez Krystiana Szczepaniaka.

Warunkiem awansu do wyższej ligi było zwycięstwo drużyny z Nowych Skalmierzyc w 33 kolejce IV ligi w grupie mistrzowskiej. Przed meczem Pogoń miała 5 punktów przewagi nad drużyną z Gołuchowa. Zwycięstwo nie było proste – goście od 41 minuty wygrywali po bramce Adriana Hajdasza. Nieco ponad 30 minut później wyrównał Daniel Kaczmarek z rzutu karnego, a remis można byłoby uznać za wynik optymistyczny, choć nie dający pewności o awansie. „Kropkę nad i” postawił Krystian Szczepaniak, który strzałem głową podwyższył na 2:1 i pokazał, że Pogoń ze spokojem i pewnym awansem podejść do ostatnich meczy w lidze.