“Pokaż mi moje miasto” – projekt podsumowany

Cztery kraje, blisko dwadzieścia przedszkoli, kilkudziesięciu nauczycieli - tak wyglądało zaangażowanie w trzyletnim, międzynarodowym projekcie "Pokaż mi moje miasto". Projekt w ramach programu Erasmus, w którym uczestniczył również Kalisz, koordynowało słowackie miasto Martin. Nasze miasto reprezentowały 4 przedszkola, udział wzięło 8 nauczycieli i blisko 100 przedszkolaków z tych placówek.

Kaliskie przedszkola, które wzięły udział zarówno w spotkaniach ponadnarodowych w innych krajach, jak i gościły u siebie pedagogów ze Słowacji, Czech i Chorwacji, to: PP nr 9, PP nr 27 RADOŚĆ, PP nr 18 Chatka Puchatka oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2.

Uczestniczki projektu poznały systemy oświatowe Słowacji, Czech, Chorwacji i Polski. Podczas obserwacji zajęć w przedszkolach i udziału w warsztatach nauczycielki poznawały nowe metody i formy pracy. Niektóre z zabaw, zaprezentowanych podczas trwania projektu, już zostały przetłumaczone i są z powodzeniem wykorzystywane w innych placówkach.

Dzięki temu, że projekt obejmował aż 5 spotkań, zintegrował on kadrę pedagogiczną przedszkoli miast Kalisza, Martina, Daruvaru i Jicina. Każde z nich prezentowało swoje mocne strony i dzieliło się swoimi najlepszymi doświadczeniami: zabawami muzycznymi, plastycznymi, warsztatem teatralnym czy naukowym. Poza wizytami w przedszkolach i poznawaniu lokalnej specyfiki każdego z uczestniczących miast, podczas spotkań pracowano nad pomysłami, które pozostawią trwały ślad: filmami edukacyjnymi, prezentującymi poszczególne miasta, grami planszowymi oraz konkursem plastycznym, którego efektem była wystawa. Wybrane prace pojawią się w specjalnym kalendarzu na rok 2023, którego projekt jest wspólny dla wszystkich uczestników projektu.

Ostatnie spotkanie podsumowujące w ramach projektu odbyło się w słowackim Martinie. Podsumowanie trzyletniej pracy odbyło się w środę 20 kwietnia w Urzędzie Miasta Martin podczas konferencji, która zgromadziła ponad 100 osób. Przedstawiono wtedy zarówno każde z miast, jego udział w projekcie jak i przygotowane gry i wideo, zrealizowane przez każdego z partnerów.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Co tam się działo! Adam Balski starł się z chorwackim potworem!

21 maja 2022

Co się działo tej sobotniej nocy w Londynie! Najlepsze thrillery...

czytaj więcej»

Turystyka na dwóch kołach. Rowerem przez Ostrów Wielkopolski

21 maja 2022

Wiosna zaskoczyła w tym roku wyjątkowo ładną i ciepłą pogodą....

czytaj więcej»

Drugi etap obchodów stulecia kaliskiej Prosny

21 maja 2022

W niedzielę 22 maja odbędą się obchody stulecia Prosny 1922...

czytaj więcej»

Plenerowa Impreza Rodzinna

21 maja 2022

Od 12:00 do 21:30 na placu przy Centrum Kultury i...

czytaj więcej»

Za tydzień rodzinny rajd rowerowy

21 maja 2022

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Miasto Kalisz zapraszają do wzięcia udziału...

czytaj więcej»

ZSP w Kaliszu z klasami patronackimi Klastra Lotniczego

21 maja 2022

19 maja 2022 roku uroczyście został podpisany aneks dot. współpracy...

czytaj więcej»