Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Polacy mają 45 mln kart bankomatowych – co zrobić, gdy stracimy naszą kartę?

System Zastrzegania Kart to rozwiązanie pozwalające na szybkie zastrzeżenie karty płatniczej nawet, jeśli nie znamy numeru telefonu do swojego banku. Kluczowym elementem systemu jest zautomatyzowana infolinia IVR, wykorzystująca technologię rozpoznawania mowy (portal głosowy). Portal przekierowuje posiadacza karty do właściwej infolinii wydawcy w celu zastrzeżenia karty.

System został uruchomiony 1 stycznia przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: (+48) 828 828 828 by zastrzec swoją kartę. Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym kosztem skorzystania z numeru dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora. System powstał dzięki zaangażowaniu Narodowego Banku Polskiego i Związku Banków Polskich.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze