Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa na drogach

Wypadki śmiertelne na drogach to zawsze tragedia i dramat rodzin ofiar. Wielu z nich można uniknąć lub zminimalizować ich skutki jeżeli będziemy przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Odpowiednia prędkość, zasada ograniczonego zaufania i szczególna ostrożność, mogą uratować nasze życie i zdrowie, niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami, rowerzystami lub pieszymi.

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku. Jednak nie zwalnia to kierowców i innych uczestników ruchu drogowego od myślenia i odpowiedzialnego zachowania. Ładna pogoda i mniejszy ruch na drogach nie są gwarancją bezwzględnego bezpieczeństwa. Policja zwraca uwagę by pamiętać, że nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa to niezmiennie najczęstsze przyczyny wypadków. Początek wakacji na wielkopolskich drogach to 8 wypadków śmiertelnych – zróbmy wszystko aby zatrzymać ten licznik.

Kolejne śmiertelne wypadki na drogach naszego województwa dotyczyły kierowców, motocyklistów, pieszych. Chwila nieuwagi, brak wystarczającej koncentracji i przede wszystkim łamanie przepisów drogowych są przyczyną ludzkich tragedii. Myślenie, że jeżdżę szybko ale bezpiecznie lub, że wypadki zdarzają się tylko innym, może być brzemienne w skutkach. Mamy tylko jedno życie, warto o tym pamiętać.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze