Policja ramię w ramię z Kolejami Wielkopolskimi

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu chcąc dotrzeć do jak największej liczby osób, swoje działania profilaktyczne rozpoczęli w nietypowym miejscu. Tym razem swoją akcję zainicjowali w pociągach Kolei Wielkopolskich.

Liczną grupę, do której skierowane są te komunikaty, stanowią osoby starsze. W dzisiejszych czasach seniorzy są szczególnie narażeni na oszustwa. Przestępcy wymyślają najróżniejsze zmyślone historie tylko po to, żeby wyłudzić pieniądze od osób w podeszłym wieku. U przestępców próżno szukać jakichkolwiek zasad moralnych, współczucia czy empatii. Liczy się dla nich tylko łatwy zarobek.

Mając na uwadze skalę zagrożenia, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, przez cały czas prowadzi działania o charakterze profilaktycznym i edukacyjnym.  Ma to na celu między innymi dostarczenie jak najlepszej wiedzy o sposobach działania oszustów. Dzięki temu zwłaszcza seniorzy mogą ustrzec się przed tego rodzaju przestępstwami.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu nawiązali niedawno współpracę z Kolejami Wielkopolskimi. W trosce o bezpieczeństwo seniorów przygotowany został pokaz multimedialny, ostrzegający przed oszustwami. Film jest jest już regularnie wyświetlany na ekranach urządzeń multimedialnych, w pociągach przemierzających trasy województwa wielkopolskiego.

Źródło: KWP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter