baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Policjanci z Kalisza z Kryształowymi Gwiazdami!

W Trzebawiu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski. Do grona laureatów dołączyło 44 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Siedmiu spośród tegorocznych laureatów uratowało ludzkie życie po raz kolejny. Zostali uhonorowani „Kryształową Gwiazdą ze wstęgą”.

„Kryształowa Gwiazda” to szczególne wyróżnienie dla policjantek i policjantów, którzy swoją postawą udowodnili, czym dla każdego stróża prawa są słowa roty ślubowania. Ta prestiżowa nagroda, wręczana funkcjonariuszom z Wielkopolski, jest wyrazem uznania dla tych, którzy w służbie lub poza nią, często narażając siebie, uratowali ludzkie życie, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę losu drugiego człowieka. Nagroda wręczana jest wielkopolskim policjantom od 2004 roku. 11 kwietnia w Trzebawiu, podczas uroczystej gali, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka wraz z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego mł. insp. Andrzejem Szarym wręczyli „Kryształowe Gwiazdy” policjantom-bohaterom.

Laureatom w tak ważnym dniu towarzyszyli zaproszeni goście, wśród których obecni byli: Aneta Niestrawska I Wicewojewoda Wielkopolski, Piotr Zalewski Członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, Michał Lemański Zastępca Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania, insp. Sławomir Wocial Zastępca Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „Boa”, ks. kanonik Grzegorz Szafraniak kapelan KWP w Poznani oraz przełożeni wyróżnionych funkcjonariuszy.

Tegoroczne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk 44. policjantów i policjantek. Spośród tego grona siedmiu policjantów otrzymało „Kryształową Gwiazdę ze wstęgą”, co świadczy o tym, że uratowali ludzkie życie już po raz kolejny. W gronie wyróżnionych są również policjanci z naszego miasta oraz regionu. Od 2004 roku „Kryształowa Gwiazda” trafiła do rąk blisko tysiąca wielkopolskich stróżów prawa.

„KRYSZTAŁOWA GWIAZDA ZE WSTĘGĄ”

  • Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Koninie – 27 listopada 2020 roku policjant, wspólnie z innym funkcjonariuszem,  został wysłany na interwencję do Szpitala Zespolonego w Koninie, gdzie na dachu budynku znajdowała się osoba chcąca popełnić samobójstwo. Na miejscu funkcjonariusze zastali starszego mężczyznę, który w rękach trzymał nóż i krzyczał, że skoczy z dachu. Mundurowi nawiązali rozmowę z desperatem, oraz wykorzystując jego chwilową nieuwagę obezwładnili go i bezpiecznie przekazali personelowi szpitala.
  • Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – 22 października 2020 roku policjant, wraz z innym policjantem, został skierowany na interwencję do jednego z mieszkań w Kaliszu, gdzie mężczyzna miał popełnić samobójstwo. Na miejscu zgłaszająca poinformowała policjantów, że jej partner chciał popełnić samobójstwo przez powieszenie się. Kobieta odcięła desperata, jednak nie wykazywał on żadnych funkcji życiowych. Policjant natychmiast przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, dzięki czemu udało się uratować mężczyznę. 

 „KRYSZTAŁOWA GWIAZDA”

  • Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie – 16 sierpnia 2020 roku policjanci patrolując ulicę Przemysłową w Koninie zauważyli dwa uszkodzone auta, z czego jedno leżało na boku. Funkcjonariusze poinformowali dyżurnego o zdarzeniu i niezwłocznie podbiegli do przewróconego pojazdu. W środku znajdowały się 2 starsze osoby, które nie były w stanie o własnych siłach wydostać się z pojazdu, na dodatek mundurowi zauważyli duży wyciek paliwa. Funkcjonariusze nie zważając na  zagrożenie, przez bagażnik dostali się do wnętrza pojazdu i bezpiecznie wydostali uwięzione osoby. Poszkodowanymi zajęła się przybyła na miejsca załoga karetki pogotowia.
  • Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie – 6 października 2020 roku policjanci zostali wysłani na interwencję do jednego z bloków mieszkalnych, gdzie na klatce schodowej miała leżeć nieprzytomna osoba. Na miejscu mundurowi zastali pijanego mężczyznę, u którego w pewnym momencie nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, następnie kontynuowali udzielanie pomocy wraz z ratownikami medycznymi, którzy przyjechali na miejsce. Po kilku minutach mężczyźnie przywrócono funkcje życiowe i został on zabrany do szpitala.
  • Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Koninie –  27 listopada 2020 roku policjant, wspólnie z innym funkcjonariuszem, został wysłany na interwencję do Szpitala Zespolonego w Koninie, gdzie na dachu budynku znajdowała się osoba chcąca popełnić samobójstwo. Na miejscu funkcjonariusze zastali starszego mężczyznę, który w rękach trzymał nóż i krzyczał, że skoczy z dachu. Mundurowi nawiązali rozmowę z desperatem, oraz wykorzystując jego chwilową nieuwagę obezwładnili go i bezpiecznie przekazali personelowi szpitala.
  • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie – 10 stycznia 2021 roku policjant pełnił służbę na stanowisku pomocnika dyżurnego KPP Krotoszyn. O godz. 1:20 funkcjonariusz kontrolował pomieszczenie, w którym przebywał mężczyzna doprowadzony do komendy w celu wytrzeźwienia. W pewnym momencie mężczyzna źle się poczuł, stracił przytomność i stał się bezwładny. Mundurowy przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która po kilku cyklach okazała się skuteczna. Przytomny mężczyzna został zabrany do szpitala
  • Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie – 21 czerwca 2021 roku policjanci zostali skierowani na interwencję w rejon ulic Działkowej i Staromorzysławskiej w Koninie, gdzie opisanym przez dyżurnego samochodem miała poruszać się kobieta chcąca popełnić samobójstwo. Na miejscu policjanci zauważyli otwarty pojazd oraz stojącą na torowisku kobietę, która nie reagowała na słowa funkcjonariuszy. Po chwili mundurowi usłyszeli sygnał nadjeżdżającego pociągu, wbiegli na nasyp kolejowy i używając siły fizycznej w ostatniej chwili ściągnęli desperatkę z torowiska.
  • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie – 5 września 2021 roku policjanci pojechali na interwencję do Gołuchowa, gdzie na moście miała stać osoba chcąca popełnić samobójstwo skacząc do rzeki. Na miejscu zauważyli mężczyznę siedzącego na barierce. Podbiegli do niego i próbowali odciągnąć w miejsce bezpieczne. Mężczyzny nie udał się złapać i skoczył z mostu, z wysokości około 5 metrów do rzeki. Mundurowi natychmiast pobiegli, aby wyciągnąć desperata z wody. Był nieprzytomny. Natychmiast podjęli czynności ratunkowe, które okazały się skuteczne. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła desperata do szpitala.
  • Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – 14 czerwca 2021 roku policjant będąc w czasie wolnym od służby, jadąc samochodem z rodziną zauważył w pobliżu przejazdu kolejowego leżącego mężczyznę. Funkcjonariusz zatrzymał się i podbiegł do niego. Starszy pan był nieprzytomny i znajdował się w stanie zatrzymania krążenia. Policjant podjął skuteczną resuscytację, ponieważ po kilku minutach udało się  przywrócić funkcje życiowe mężczyźnie.

 Źródło: KMPPodoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze