baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Policjanci z Ostrowa nagrodzeni „Złotymi blachami 2023”

Policjant i policjantka z Ostrowa Wielkopolskiego zostali nagrodzeni „Złotymi blachami 2023”. To wyróżnienie Koalicji Antypirackiej dla funkcjonariuszy Policji, którzy odnieśli spektakularne sukcesy w walce z kradzieżą własności intelektualnej oraz ochronie praw autorskich.

Uroczystość odbyła się 27 marca w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Na wręczeniu nagród obecni byli Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, przedstawiciele Koalicji Antypirackiej. władze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz reprezentant artystów – muzyk Piotr Kupicha.

W wąskim gronie laureatów znaleźli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim – podkom. Łukasz Adamek Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz asp. sztab. Monika Stańczyk detektyw tego wydziału. Policjant i policjantka doprowadzili do przedstawienia zarzutów mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie oraz używanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządzeń niedozwolonych służących do tzw. sharingu. Podejrzany mężczyzna wykorzystywał je do udostępniania kodów abonenckich innym osobom, umożliwiając w ten sposób nielegalny odbiór telewizji cyfrowej. Ustalono, iż w sposób niezgodny z prawem sygnał telewizyjny odbierany był przez co najmniej 142 osoby. W oparciu o informacje od ustalonych operatorów telekomunikacyjnych, śledczy ustalili dane odbiorców nielegalnego sygnału telewizyjnego. Obecnie czynności dotyczące tej sprawy prowadzone są na terenie całego kraju.

Reprezentujący Koalicję Antypiracką pan Marek Staszewski w swoim wystąpieniu na rozpoczęciu uroczystości, podkreślił,  że mija 25 lat od powołania Koalicji Antypirackiej – związku organizacji, którego głównym celem jest przeciwdziałanie naruszeniom prawa własności intelektualnej w Polsce. Przez ten czas zadziały się ogromne zmiany technologiczne, a policjanci prowadzący tego typu sprawy znakomicie się w tym środowisku odnaleźli.

Wyróżnionym – policjantowi i policjantce – osobiście pogratulował  biorący udział  w uroczystości nadinsp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze