Policjanci z pouczeniami dla pieszych

Z uwagi na zmiany w przepisach dotyczące pieszych policjanci prowadzili akcję informacyjną w pobliżu przejść znajdujących się na terenie naszego miasta. Funkcjonariusze rozdawali przygotowaną przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu ulotkę profilaktyczną zawierającą najnowsze regulacje. Przedsięwzięcie ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Najbardziej zagrożoną wypadkami grupą wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego są piesi. Niestety znaczna część zdarzeń, w których dochodzi do potrącenia pieszego ma miejsce na przejściach dla pieszych. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego wymagają szczególnej uwagi na drodze, piesi sami również muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo. W związku z tym Policja prowadzi działania profilaktyczne wobec tej grupy uczestników, zwłaszcza na oznakowanych przejściach dla pieszych. W ramach realizowanych działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zmianę w przepisach, która obowiązuje od 1 czerwca i dotyczy również pieszych.

 

 

Źródło: KMP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze