Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń, alkohol i papierosy

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli tytoń, papierosy oraz alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Zatrzymani mężczyźni to 64 – letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego i 39 – letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Właściciele nielegalnych towarów odpowiedzą za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę ponad 120 tys. złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

Kaliscy funkcjonariusze w dalszym ciągu podejmują działania zmierzające do wyeliminowania z rynku nielegalnych towarów. Po raz kolejny na trop nieuczciwego procederu wpadli policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze w kilku miejscach na terenie Wielkopolski zabezpieczyli papierosy, tytoń oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Łącznie, podczas przeszukań zabezpieczono blisko 109 tysięcy sztuk papierosów, 2 kilogramy tytoniu oraz 204 litry nielegalnego alkoholu. Na podstawie wstępnych wyliczeń ustalono, że szacunkowa wartość strat, na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego – sięga kwoty ponad 120 tysięcy złotych.

W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli również u jednego z mężczyzn narkotyki.

W związku ze sprawą mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: KMP Kalisz, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze