Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania, wśród nich jest 17-latek

Policjanci z Sieroszewic wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o włamania do budynków gospodarczych na terenie gminy Sieroszewice. Wśród mężczyzn był 17-latek, który jak się okazało, był poszukiwany celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci z Posterunku Policji w Sieroszewicach z siedzibą w Rososzycy w ramach prowadzonych działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości przeciwko mieniu ustalili grupę, która miała dokonywać włamań do budynków gospodarczych. 18 stycznia policjanci wspólnie z kryminalnymi zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o te czyny.

Mężczyźni wspólnie i w porozumieniu włamywali się do budynków i kradli elektronarzędzia i olej napędowy. Sprawcy tłumaczyli, że skradzione przedmioty sprzedawali napotkanym osobom, z czego uczynili sobie źródło dochodu.

22, 19 i 17-latek zostali zatrzymani. Okazało się, że najmłodszy z nich poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim III Wydział Rodzinny i Nieletnich celem nakazu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Śledczy przesłuchali już podejrzanych, przedstawiając im zarzuty kradzieży z włamaniem.

Za popełnione przestępstwa grozi im od roku do 10 pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze