Policjant interweniował po służbie

Kaliscy policjanci codziennie podczas służby zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń. Stróżem prawa jest się zawsze, nawet po służbie. Dowiódł tego policjant – sierż. Robert Wałęsiak z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży telefonu.

Do zdarzenia doszło w czasie wolnym od służby, funkcjonariusz spacerując w okolicy pasażu handlowego zauważył kobietę, która odpowiadała wizerunkiem sprawcy kradzieży telefonu. Kradzież ta miała miejsce dwa tygodnie wcześniej, ale policjant wiedział, iż sprawa nadal pozostawała w zainteresowaniu Policji. Sierż. Robert Wałęsiak natychmiast zareagował i ujął kobietę, kiedy ta wchodziła do klatki jednego z bloków. Kobieta nie kryła swojego zaskoczenia na widok policjanta. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, skierował na miejsce patrol. Sprawczyni jeszcze tego samego dnia została rozliczona, a skradzione mienie zostało odzyskane.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze