baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Policyjny dron w akcji!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przeprowadzili na drogach powiatu ostrowskiego działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

To pierwsze tego typu działania na terenie powiatu z wykorzystaniem policyjnego drona, skierowane wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Policjanci Ruchu Drogowego pod lupę wzięli zachowanie kierowców w rejonie ronda Sybiraków, ul. Sienkiewicza oraz na ul. Wojska Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Mundurowi zarówno z własnych obserwacji, jak i relacji lokalnej społeczności wiedzieli, że w tych rejonach dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Przypuszczenia mundurowych były trafne.

Operator drona informował podległe patrole o popełnianych wykroczeniach przez kierujących. Policjanci po uzyskaniu takiego sygnału, dokonywali zatrzymania pojazdów w bezpiecznym miejscu.

Obiektyw drona monitorował również, jak kierowcy w m. Skalmierzyce stosowali się do znaku drogowego STOP. Niestety znalazło się kilku kierujących, którzy bez obowiązkowego zatrzymania pojazdu, przejeżdżali przez torowisko. Każdego z nich czekało spotkanie z policjantami, którzy wyciągali konsekwencje za tak skrajnie ryzykowne zachowania.

W trakcie działań mundurowi ujawnili 24 wykroczenia.

Akcja ostrowskiej ,,drogówki” wspierana przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzona została w dniu dzisiejszym, tj. 14.04.2023r.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze