baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Polish Parade 1942-1945. Widowisko z cyklu „Artyści Andersa”

Aby upamiętnić wspaniały i niepowtarzalny fakt powstania i funkcjonowania Polish Parade, Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na spektakl słowno-muzyczny, podczas którego przypomnieni zostaną legendarni kompozytorzy, autorzy tekstów, piosenkarze z Polish Parade. Widowisko odbędzie się 21 maja o godz. 18.00 w Auli Koncertowej im. Jerzego Rubińskiego w Kaliszu.

Polish Parade to ewenement na skalę światową, który potwierdza ważną rolę, jaką odegrały Polskie Siły Zbrojne na frontach II wojny światowej, ale i polscy artyści, którzy narażając swoje życie, towarzyszyli polskim żołnierzom dzień i noc. Ich działalność artystyczna w Armii Andersa miała ogromne znaczenie. Nie tylko podnosili morale, podtrzymując nadzieję na zwycięstwo, ale byli również ważnym elementem dla narodowego interesu Polski.

Na scenie można było usłyszeć takich artystów jak Renata Bogdańska, Zofia Terne i Gwidon Borucki, komponował Henryk Wars czy Jerzy Petersburski, teksty pisali Feliks Konarski lub Konrad Tom. Występowali w Iraku, Iranie, Palestynie i Egipcie, a potem we Włoszech. Było im dane brać udział w wielu ważnych bitwach II wojny światowej.

Wystąpią:

Przemysław Treszczotka – II skrzypce, aranżer, manager
Michał Rożek – I skrzypce
Krzysztof Jakub Szwarc – altówka
Barbara Misiewicz – wiolonczela
Ignacy Wiśniewski – fortepian
Marcin Janek – saksofon, klarnet
Jarosław Stokowski – kontrabas
Karolina Arczewska – wokal jazzowy
Marcin Wincenciak – wokal jazzowy
Kamil Pękała – baryton
Marcin Pomykała – tenor
Krzysztof Bobrzecki – baryton
Michał Fogg – konferansjer

Rezerwacja bezpłatnych (!) biletów pod adresem: wydarzeniakulturalne@ipn.gov.pl

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze