Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Półkolonie w Domu Sąsiedzkim 2022

„Czym jest zmiana i jak ją oswoić?” to temat tegorocznych półkolonii odbywających się w Domu Sąsiedzkim. Łącznie w zajęciach bierze udział 25 dzieci z Polski i Ukrainy w przedziale wiekowym 9-13 lat.

Każdego dnia podczas półkolonii w Domu Sąsiedzkim dzieje się coś innego. Do opiekunów grupy dołączają różni artyści, którzy pracują z dziećmi. Pierwszym z nich jest Ukraiński aktor, który prowadził zajęcia z pantomimy. Aktorka Kaliskiego Teatru, Malwina Brych prowadzi rozgrzewki aktorskie. Niebawem do zespołu dołączy reżyserka teatralna, Judyta Berłowska, która również zaangażuje dzieci do działania  – informuje jedna z koordynatorek Domu Sąsiedzkiego, Ewelina Knajdek-Marcinkowska.

Natomiast dzisiaj dzieci zajęły się tworzeniem bomb nasiennych, którymi jutro będą zazieleniać miasto. Odbyły się również interwencje w przestrzeni, które pobudziły kreatywność najmłodszych.

Pracujemy nad tematem zmiany, ponieważ ten temat dotyczy tej dzielnicy, tego osiedla. Jesteśmy w tej chwili w procesie rewitalizacji, zaczynają się remonty, dzieci się przeprowadzają, co powoduje, że zmienia się towarzystwo w okolicy. Mamy też dużą zmianę, która nastąpiła po 24 lutego, kiedy mieszkańcy Ukrainy przyjechali do Polski i próbują ułożyć swoje życie od nowa.

Ewelina Knajdek – Marcinkowska

Działania, które mają miejsce w Domu Sąsiedzkim są dedykowane głównie dzieciom z najbliższej okolicy oraz tym z Ukrainy. Ewelina Knajdek Marcinkowska informuje, że towarzystwo jest bardzo międzynarodowe. Oprócz, tego że dzieci są dwujęzyczne to Dom Sąsiedzki prowadzi również „WorkCamp”, czyli wolontariat międzynarodowy. Dzięki czemu pięciu wolontariuszy z Ukrainy, Belgii, Włoch, Węgier i Finlandii mogą pomóc w przeprowadzaniu półkolonii.

Zainteresowanie półkoloniami było tak duże, że koordynatorki Domu Sąsiedzkiego postanowiły przygotować dodatkowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci, którym nie udało się zakwalifikować na turnus. Zajęcia odbywają się co poniedziałek, po półkoloniach.

Zajęcia w ramach półkolonii „Czym jest zmiana i jak ją oswoić” prowadzą m.in. Marta Kościańska, Sebastian Jochan, Natalia Czarcińska, Malwina Brych, Maksym Kuzmych , Judyta Berłowska.

Projekt realizowany jest w ramach programu Lato w Teatrze. Patronem tego wydarzenia jest Instytut Teatralny.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze