Półrocze za nami. Przedwakacyjne podsumowanie inwestycji

Rozpoczął się długo wyczekiwany czas – okres wakacyjnych i urlopowych wyjazdów z miasta celem odpoczynku. Miasto i inwestycje w nim jednak na odpoczynek się nie udają. Rzućmy okiem na najważniejsze budowy i modernizacje, które miały miejsce w czerwcu.

Jedną ze zbliżających się do końca inwestycji jest między innymi „Między Mostami”. Elewacja na obu budynkach została ukończona, całkowicie wykonane zostały także miejsca postojowe jak i hala garażowa.

Przy budowanym obecnie przedłużeniu Trasy Bursztynowej na osiedlu Tyniec trwa budowa budynków mieszkalnych w ramach inwestycji „Wzgórza Kalisza”. Ukończony jest już blok nr 7, trwa budowa bloku nr 8, w planach jest jeszcze blok nr 9.

Nie opuszczamy Tyńca, przenosimy się w rejon Cmentarza Tynieckiego, gdzie kończy się budowa kaplicy z domem przedpogrzebowym. Konstrukcja jest już postawiona, aktualnie trwa porządkowanie terenu wokół niej.

W sołectwie Sulisławice także ma miejsce inwestycja mieszkaniowa – położone pośród polnego krajobrazu Osiedle Krajobrazowe powiększa się o budynek D. Aktualnie wybudowane są dwa bloki mieszkalne o oznaczeniach A oraz B.

Pomiędzy ulicami Graniczną i Wyszyńskiego, przy ulicy Aliny Szapocznikow ukończony został czwarty, ostatni już budynek w ramach osiedla Nowy Dobrzec.

Najlepszy apartamentowiec klasy premium – taki tytuł jeden z portali branżowych nadał przyrzecznej inwestycji mieszkaniowej jaką jest RiverSide.

Kolejną inwestycją mieszczącą się przy kolejnym z kanałów Prosny są budowane przez Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego dwa bloki mieszkalne. Budowane są one przy ulicy Stawiszyńskiej. Aktualnie prace budowlane skupiają się na budynku nr 1.  

Ku końcowi zmierza także budowana przy Szkole Podstawowej nr 21 sala sportowa w Szczypiornie.

Tereny po Wistilu zostaną zagospodarowane. Tarasy Bernardyńskie, taką nazwę będzie nosiła kolejna inwestycja mieszkaniowa w Kaliszu. W ramach pierwszego etapu budowy powstanie pięciopiętrowy budynek ze 148 mieszkaniami.

Niewątpliwie jednak jedną z najważniejszych inwestycji mających obecnie miejsce w Kaliszu, mającą przede wszystkim duże znaczenie dla mieszkańców jest budowa nowej pływalni na osiedlu Dobrzec. Na placu budowy trwa wykonywanie części podziemnej przyszłego basenu, który zastąpi niegdyś stojącego w tym samym miejscu „Delifina”.

Zostańmy przy popularnych i wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycjach, tym razem spójrzmy na taką, której wyczekują przede wszystkim kierowcy oraz… rowerzyści. Tak, ci drudzy z pewnością ucieszą się, że na remontowanym właśnie odcinku ulicy Częstochowskiej pomiędzy ulicą Budowlanych a Rondem Ptolemeusza ze ścieżki rowerowej zniknęły stare latarnie. Aktualnie trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Częstochowska, Budowlanych i Baśniowa.

Wróćmy do początku niniejszego artykułu i budowanego właśnie przedłużenia Trasy Bursztynowej. Prace związane z tą inwestycją obejmują aktualnie odcinek od ulicy Łódzkiej do ulicy Braci Niemojowskich oraz od ulicy Pszennej do ulicy Żwirki i Wigury, gdzie trwa budowa dwóch nowych rond.

W czerwcu nastąpiło także kilka rozwiązań w kwestii kilku inwestycji drogowych – wiadomo, że mimo znacznego przekroczenia zakładanego budżetu dojdzie do modernizacji odcinka Alei Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Widok do ulicy Kościuszki. Takiego szczęścia nie miały niestety ulica Wyszyńskiego, gdzie zakładano remont wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą biegnącą przy Polach Marsowych.

Dwie firmy zgłosiły się także do projektu rewaloryzacji Parku Miejskiego w Kaliszu. Tak jak w przypadku Alei Wojska Polskiego, tutaj zakładany przez miasto budżet także nie jest wystarczający. W kwestii dzierżawy Domku Parkowego bez niespodzianki – nie znalazł się chętny zagospodarowania tego miejsca.

Co czeka nas w lipcu? Nadal otwarta jest sprawa remontu płyty Głównego Rynku, który stanął w miejscu. Czy inne inwestycje w lipcu też czeka taki los? Sprawdzimy.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Księgozbiór prof. Drewnowskiego już w Kaliszu

14 sierpnia 2022

Kolejny niezwykły dar trafił do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama...

czytaj więcej»

Duma Kalisza powalczy o punkty w Jastrzębiu-Zdroju

14 sierpnia 2022

Kotwica Kołobrzeg i KKS Kalisz – te dwie ekipy, jak...

czytaj więcej»

Powiat Kaliski poszukuje stomatologów

14 sierpnia 2022

W związku z wejściem w życie 12 września 2019 r....

czytaj więcej»

Grechuta i Tuwim w rytmie flamenco

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Norweska Polonia Mistrzem Europy Drużyn Polonijnych!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Pierwsze dożynki w powiecie za nami!

14 sierpnia 2022

czytaj więcej»