“Polska Szkoła Kolażu” – wystawa polskich artystów

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina we wrześniu gościła najpopularniejszych polskich artystów - Pawła Althamera oraz Artura Żmijewskiego. W ramach "Polskiej Szkoły Kolażu", tworzyli i prezentowali oni swoje dzieła na terenie Galerii. W piątkowy wieczór 1 października można było zetknąć się z ich pracą i obserwować bieżące efekty ich twórczości.

Kolaże, które są prezentowane w Galerii, zostały stworzone w Kaliszu. Finisz pobytu artystów w naszym mieście stał się dla widzów okazją do rozmów na temat wspólnej twórczości Pawła Althamera oraz Artura Żmijewskiego. Poznali się oni w pracowni profesora Grzegorza Kowalskiego, zwanej Kowalnią na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swój debiut artystyczny rozpoczęli w latach dziewięćdziesiątych. Od tego czasu wpisują się w kanon zarówno polskiej, jak i światowej sztuki. Kolażami zajmują się od 2017 roku. Do 16 października 2021 roku można oglądać wszytskie ich prace, które powstały w Kaliszu.

Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter