Pomoc dla kaliskiego muzyka – Wojtka Zgirskiego

Kilkanaście dni temu spłonął drewniany dom znanego przed laty kaliskiego muzyka Wojtka Zgirskiego. Jego przyjaciele, którzy uruchomili zbiórkę pieniędzy w portalu zrzutka.pl, apelują o wsparcie.

Młodsze pokolenie kaliszan niekoniecznie kojarzy Wojtka Zgirskiego, ale ci urodzeni w latach 60., 70. czy 80. doskonale pamiętają brzmienie jego gitary. Na scenie pojawił się na początku lat 80., a jego zespół ,,62-800” – którego nazwa nawiązywała do kodu pocztowego miasta Kalisza – był szalenie popularny, o czym świadczy udział w trasie koncertowej ,,Maraton Rockowy” z 1983 roku, podczas której grał z zespołami ,,Turbo” i ZOO”. W kolejnych latach Wojtek uczestniczył w kolejnych projektach muzycznych i współtworzył m. in. kapelę ,,Czerwony Kogutek”, której repertuar, odwołujący się do chicagowskiego bluesa, miał wielu fanów. Zespół w 1998 roku wystąpił podczas Rava Blues Festival, zaproszony przez Ireneusza Dudka..

Wojtek Zagirski to postać doskonale znana w środowisku bluesowym nie tylko ze względu na dokonania muzyczne, ale również ze względu na wieloletnią przyjaźń z Ryszardem Riedlem, byłym wokalistą zespołu Dżem. O tym, jak bliska była to relacja najlepiej świadczy fakt iż jest wielokrotnie cytowany w książce ,,Ryszard Riedel we wspomnieniach”.

Wszyscy, którzy znają Wojtka podkreślają, że nigdy nie przechodził obojętny wobec potrzebujących. Teraz sam potrzebuje wsparcia. Uwolnijmy więc dla niego dobrą energię i pomóżmy mu odbudować zniszczony przez ogień dom. Wystarczy odrobina dobrej woli i kliknięcie w link:

https://zrzutka.pl/594597

Źródło: AK

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter