Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Pomoc dla rodziców ciężko chorych dzieci. Projekt „Twój czas” rozpoczęty!

Fundacja Chrześcijański Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z firmą Brewa zaprezentowała nowe miejsce, w którym rodzice ciężko chorych będą mogli uzyskać pomoc psychoterapeutyczną.

Rozpoczęty dziś projekt „Twój czas” to dwa pomieszczenia zlokalizowane w biurowcu Runotex przy ul. Chopina 23. Pierwsze przeznaczone jest dla dzieci i wypełniają je kolorowe zabawki, bajki oraz gry, tuż za ścianą znajduje się natomiast drugi pokój, pełniący funkcję gabinetu psychoterapeutycznego dla rodziców.

-To ma być miejsce, gdzie matki, ojcowie, czy wspólnie rodzice mogą przyjść po wsparcie, czyli po to żeby się wypłakać, żeby porozmawiać, a czasami po to, żeby tę godzinę odpocząć, po prostu być – opisała Aldona Adamiak-Sadowska, która wolontaryjnie oferuje rodzicom swoją pomoc psychoterapeutyczną.

Maciej Borowiak z zarządu firmy Brewa przyznał, że do zaangażowania się w projekt zainspirowała go tragedia z udziałem kaliszanki, która nastąpiła w lipcu br. na promie Stena Spirit:

-Wstrząsnęła mną opowieść jednego ze świadków tej sytuacji, że widział tę mamę tego dnia na statku. Na twarzy tej mamy był taki smutek, było czuć taką smutną energię. Później z historii, której się dowiedzieliśmy, okazało się, że ta mama sobie nie dawała zupełnie rady, nie miała żadnego wsparcia od rodziny, od ojca, no i podjęła taką decyzję, by popełnić rozszerzone samobójstwo.

M. Borowiak podkreślił też potrzebę społecznej destygmatyzacji osób borykających się z problemami natury psychicznej:

-Kiedyś terapia czy psychoterapia kojarzyła się z czymś przeznaczonym dla osób oderwanych, chorych, psychicznie chorych, którzy sobie totalnie nie potrafią poradzić. A chodzimy przecież na siłownię do trenera personalnego, czy do pediatry z powodu grypy czy innych, mniej lub bardziej delikatnych chorób. Psychoterapia jest leczeniem choroby w głowie, bo wszystko zaczyna się w głowie. Nasza siła się zaczyna w głowie i nasze słabości zaczynają się w głowie.

W celu umówienia się na wizytę w gabinecie należy zadzwonić pod numer podany na stronie Fundacji CHOPS.

Docelowo projekt ma funkcjonować 5 dni w tygodniu w 8-godzinnych ramach czasowych. W związku z tym, prezes fundacji CHOPS, Roman Żarnecki, zaapelował o wsparcie finansowe:

-Można opłacić nawet minutę terapii dla kogoś za trzy złote lub całą godzinę za sto pięćdziesiąt złotych. Złotówka do złotówki, i to nam da pewną kwotę.

Projekt można wesprzeć poprzez zbiórkę w serwisie Patronite.

Fundacja CHOPS poszukuje aktualnie do współpracy psychoterapeutów i osoby mogące zaopiekować się dziećmi w trakcie trwania spotkań z rodzicami.

-Dzisiaj to jest Aldona, ale szukamy kolejnych terapeutów i to jest bardzo ważna rzecz. Jak mają godzinę w tygodniu lub więcej i mogliby się zaangażować. Potrzebujemy też wolontariuszy, żeby ktoś mógł po prostu zająć się dzieckiem – pobawić, posiedzieć, pokolorować, żeby ten „Twój czas”, był rzeczywiście czasem dla mamy – zaprosił do zaangażowania się R. Żarnecki.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze