Pomoc kaliskiej straży poparzonemu w Jankowie

Kaliscy strażacy interweniowali wczoraj w Jankowie Drugim (gm. Blizanów) w związku ze zgłoszeniem o pożarze traw. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba, którą przy współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowano do szpitala.

Na miejsce na miejsce pożaru zostały skierowane cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Blizanowie. Strażacy po dojechaniu zastali palącą się suchą trawę na powierzchni około 20 arów oraz stwierdzili, iż w wyniku pożaru ucierpiała jedna osoba. Niezwłocznie rozpoczęto udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Poszkodowana osoba posiadała rozległe oparzenia na całej powierzchni ciała. Na miejsce dyspozytor Państwowego Ratownictwa Medycznego skierował dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po przybyciu medyków strażacy przekazali osobę poszkodowaną, którą przetransportowano do szpitala celem dalszej hospitalizacji. 

Kaliscy strażacy przypominają, że nadchodzący okres wiosenny sprzyja osuszaniu traw, jednak należy pamiętać, że ich wypalanie jest surowo zabronione oraz bardzo niebezpieczne. Osoby, które decydują się na takie działanie muszą zdawać sobie sprawę, iż mogą narazić siebie lub kogoś na utratę zdrowia lub życia.


Źródło: KM PSP Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter