Pomoc „Złotej Rączki” znów dostępna

Od poniedziałku seniorzy ponownie będą mogli korzystać z usług „Złotej Rączki”. Wraca doceniony przez kaliszan projekt, w ramach którego najstarsi mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnej usługi drobnych napraw w domu.

„Złota Rączka dla Seniora” to projekt skierowany do mieszkańców Kalisza powyżej 60. roku życia. Ubiegłoroczna, pilotażowa edycja pokazała, że zainteresowanie tego rodzaju wsparciem jest bardzo duże. Z usług <Złotej Rączki> skorzystało wtedy 126 osób. Seniorzy bardzo dobrze ocenili projekt, dlatego w tym roku ponownie Miasto pomoże najstarszym kaliszanom w drobnych naprawach” – mówi prezydent Krystian Kinastowski.
„Złota Rączka” naprawi nieszczelną baterię, zepsute klamki, zamki, wyreguluje drzwi i okna, przymocuje lustra, obrazy, karnisze, półki, udrożni zapchane odpływy, wymieni zepsute gniazdka, przepalone żarówki oraz wykona inne drobne naprawy, które nie wymagają natychmiastowej interwencji. Senior nie płaci za usługę. Ponosi natomiast koszty zakupu niezbędnych do naprawy materiałów, np. klamek, zamków, żarówek itp.

Z usług „Złotej Rączki” seniorzy mogą skorzystać od 31 maja do 30 listopada 2021 r. lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Usterki można zgłaszać telefonicznie w poniedziałki w godz. 18:00 – 20:00 pod numerem telefonu 507 519 750. Realizatorem usługi jest Wielobranżowy Zakład Usługowy Marek Dudowicz z siedzibą w Kaliszu przy ul. Racławickiej 35.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze