baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Ponad 150 tys. zł na wyposażenie i remonty OSP w powiecie kaliskim

Powiatowi Radni obradowali w czwartek na LXI Sesji Rady Powiatu Kaliskiego.  Była to pierwsza sesja po wakacyjnej przerwie, na której ogółem, jednogłośnie podjętych zostało 19 uchwał.

Radni podjęli decyzję o przekazaniu wszystkim 11 gminom z terenu powiatu kaliskiego, środków finansowych z przeznaczeniem na dofinansowanie do zakupu wyposażenia, sprzętu i umundurowania czy remontów strażnic ochotniczych straży pożarnych. Każda z gmin otrzyma 14 000 zł., łącznie na ten cel przekazano 154 000 zł.

Jedna z podjętych uchwał dotyczyła utworzenia związku powiatowo-gminnego pod nazwą „Komunalny Związek Transportu Publicznego”, którego celem działalności ma być wspólna organizacja publicznego transportu zbiorowego na obszarze powiatu kaliskiego i miasta Kalisza. Jego utworzenie przez lokalne samorządy, jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały:

Jest szansą skuteczniejszego rozwiązywania problemów z jakimi borykają się samorządy przy organizacji publicznego transportu zbiorowego. Ponadto przyczyni się również do ujednolicenia linii komunikacyjnych, realizacji nowych tras, zarówno w zakresie godzin funkcjonowania autobusów, rozkładów jazdy, jak i opłat za bilety, umożliwi lepszą korelację realizowanych połączeń. 

Kolejnym krokiem, w tym temacie jest podjęcie uchwał przez poszczególne samorządy, a następnie opracowanie Statutu Związku po uzgodnieniu jego projektu z Wojewodą Wielkopolskim.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze