Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Ponad 20 kierowców straciło prawo jazdy podczas weekendu

W miniony weekend kaliscy policjanci zatrzymali dokumenty prawa jazdy 21 nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w obszarze zabudowany. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca audi, który w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 124 km/h.

Przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h wiąże się nie tylko z utratą prawa jazdy na trzy miesiące, ale też wysokim mandatem wysokości od 1500 do 2500 złotych oraz punktami karnymi w liczbie 13, 14 lub 15. Pomimo dotkliwych konsekwencji związanych z popełnieniem tego typu wykroczenia, wielu kierowców nadal ignoruje obowiązujące ograniczenia i przepisy. Wobec takich zachowań policjanci działają zdecydowanie, wykorzystując wszelkie przewidziane prawem środki.

Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 66-letni kierowca mercedesa. Mieszkaniec Kalisza w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 124 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych oraz 15 punktami karnymi.

W ubiegłym roku kaliscy policjanci zatrzymali 312 praw jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

źródło: KMP Kalisz, fot. archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze