Ponad 200 tys. zł dofinansowania dla Zespołu Szkół w Liskowie

Dzięki pozyskanemu przez powiat dofinasowaniu do placówki oświatowej w Liskowie trafi 35 zestawów komputerowych, 20 tabletów (w tym 10 graficznych), a także 10 kamer internetowych. Środki pozyskano w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia zdalnego w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie".

Dysponentem środków jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a umowę podpisano dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Łączna wartość projektu to blisko 250 tysięcy złotych. W parafowaniu dokumentów uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Skarbnik Powiatu Kaliskiego Urszula Jędrusiak, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie Piotr Pasik oraz Kierownik Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury Jolanta Golicka.

“W ramach przesunięć związanych z Covid-19 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, udało się przekierować pieniądze na zakup sprzętu komputerowego dla szkół w Wielkopolsce. Wśród beneficjentów jest Powiat Kaliski, który złożył ten projekt z myślą o Zespole Szkół w Liskowie. Bardzo się cieszę, bo zwłaszcza w tych czasach, w których pracujemy często zdalnie, i młodzież też uczy się zdalnie, jest to szczególnie ważne, bo wyrównujemy szanse młodzieży, która nie ma swojego sprzętu komputerowego. To forma wsparcia, którą realizuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego, i którą uważamy za bardzo potrzebną” – powiedział Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

“Za tę kwotę zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, który będzie wykorzystywany zarówno przez młodzież, jak i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Programem objętych jest 25 nauczycieli i 40 uczniów” – tłumaczył Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie, Piotr Pasik.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter