baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Ponad 400 tysięcy zł trafiło na Oddział dla Noworodków

Dobre wieści dla najmniejszych Pacjentów! Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka wzbogacił się o trzy ultranowoczesne inkubatory hybrydowe.

Urządzenia są bardzo funkcjonalne. To sprzęt, który między innymi dzięki połączeniu termoregulacji, odpowiedniego oświetlenia i poziomu dźwięków, zapewnia maluszkom bezpieczne i kojące środowisko – nie kryje radości z nowych nabytków Ludmiła Fursewicz-Dałek, pielęgniarka oddziałowa neonatologii w kaliskim szpitalu.

Inkubatory przekazane w czwartek 17 sierpnia na oddział noworodkowy kosztowały 437 400 złotych brutto i są częścią sprzętowych zakupów z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całość zakupów z projektu pod nazwą „Dostosowanie infrastruktury i wyposażenia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu celem zwiększenia dostępności do usług w kontekście pandemii COVID i jej skutków”, warta jest ponad 7 milionów złotych brutto.

Z WRPO szpital otrzymał 85% tej kwoty, natomiast 10% to dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego, stanowiąca wkład własny.

Źródło: szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze