Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Ponad 600 tysięcy zł dla powiatu w ramach wsparcia strategii rozwoju lokalnego

Dziś w Starostwie Powiatowym w Kaliszu Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał umowy na dofinansowanie operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z Gminami oraz Stowarzyszeniami z powiatu kaliskiego. Podczas uroczystego parafowania umów był również Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

– 600 tysięcy złotych to w przypadku tego typu projektów kwota bardzo pokaźna. Przy takich projektach są zaangażowane również organizację społeczne, co jest szczególnie ważne i cenne, bo pozwala realizować mieszkańcom swoje pomysły – powiedział Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal.

– Nabory wniosków organizowane były przez Stowarzyszenie LGD 7 – Kraina Nocy i Dni”. Tych umów jest łącznie 5 na kwotę ponad 600 tysięcy złotych. Środki pochodzą z Unii Europejskiej i bardzo się cieszę, że te środki jeszcze ze starej perspektywy są tak dobrze wykorzystywane – tłumaczył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

Lista zadań:

Gmina Koźminek, operacja Wymiana i doposażenie w nowe elementy placu zabaw przy Zbiorniku Wodnym Murowaniec, której celem jest udostępnienie ulepszonej oferty rekreacyjno-turystycznej przy Zbiorniku Murowaniec w Gminie Koźminek.

Kwota pomocy wynosi 99 257 zł.

Gmina Opatówek, operacja Przebudowa terenów rekreacyjnych w miejscowości Szałe – „Słoneczna Promenada”, której celem jest poprawa jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców miejscowości Szałe oraz pozostałych mieszkańców Gminy Opatówek i okolicznych JST poprzez stworzenie miejsca dla zaspokojenia potrzeb w zakresie rekreacji oraz integracji. Dodatkowo inwestycja przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności miejscowości Szałe jako terenu przyjaznemu aktywnemu wypoczynkowi na łonie natury.

Kwota pomocy wynosi 99 262 zł.

Gmina i Miasto Stawiszyn, operacja Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach hal sportowo-widowiskowych znajdujących się na terenie Gminy i Miasta Stawiszyn wpływający na zwiększenie dostępności oraz częstotliwości wydarzeń w zakresie kultury i sportu, której celem jest zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach takich jak: hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Jana II Sobieskiego w Zbiersku Cukrownia oraz hala sportowo-widowiskowa przy Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie, co wpłynie na zwiększenie dostępności oraz częstotliwości wydarzeń w zakresie kultury i sportu.

Kwota pomocy wynosi 99 262,00 zł.

Stowarzyszenie „Jak w Rodzinie” w Godzieszach Wielkich, operacja Stworzenie warunków dla poprawy realizacji zadań w zakresie kultury i rekreacji dla społeczności gminy Godziesze Wielkie, której celem jest stworzenie i udostępnienie infrastruktury rekreacyjnej – 2 siłowni zewnętrznych, jako miejsca spotkań dla lokalnej społeczności a także stworzenie i udostępnienie bazy umożliwiającej organizację różnorakich wydarzeń kulturalnych – zestaw sprzętów umożliwiających organizację wydarzeń kulturalnych. Stworzenie i udostępnienie infrastruktury rekreacyjnej stworzy warunki do poprawy realizacji zadań w zakresie kultury i rekreacji dla społeczności gminy Godziesze Wielkie.

Kwota pomocy wynosi 156 086,00 zł.

Stowarzyszenie „Łaszków nad Prosną”, operacja Kompleks rekreacyjny „ŁASZKOWSKA PRZYSTAŃ”, której celem jest utworzenie, udostępnienie i utrzymanie w okresie trwałości projektu ogólnodostępnego i niekomercyjnego kompleksu rekreacyjnego. Powstały obiekt będzie miejscem do wspólnych spotkań lokalnej społeczności, a także spędzania wolnego czasu w aktywny sposób.

Kwota pomocy wynosi 153 824,00 zł.

Operacje zostaną zrealizowane w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoj Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nabór wniosków o przyznanie pomocy przeprowadziło Stowarzyszenie LGD7-Kraina Nocy i Dni.

Źródło: powiat kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze