Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Ponad 6,5 mln euro dla lokalnych grup działania z okolic Kalisza

Nowy rok w regionie rozpoczął się od podpisania umów na ponad 6,5 mln euro dla dwóch lokalnych grup działania (LGD) z terenu powiatu kaliskiego i okolic. Uroczyste spotkanie odbyło się w Stobnie Siódmym z udziałem Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, samorządowców oraz przedstawicieli lokalnych społeczności.

W trakcie spotkania podpisano dwie umowy ramowe z lokalnymi grupami działania dotyczących wdrażania wielofunduszowych strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność:

  • Stowarzyszenie LGD7 – Kraina Nocy i Dni, które funkcjonuje na terenie gmin: Blizanów, Stawiszyn, Mycielin, Ceków-Kolonia, Żelazków, Lisków, Koźminek, Opatówek, Godziesze Wielkie, otrzyma kwotę 4 041 026,60 euro na realizację strategii;
  • Stowarzyszenie „Długosz Królewski”, które funkcjonuje na terenie gmin: Sieroszewice, Szczytniki, Brzeziny, Błaszki w woj. łódzkim, otrzyma kwotę 2 557 500 euro.

„Przygotowywaliśmy się, by wszystkie 30 lokalnych grup działania funkcjonujące w Wielkopolsce, mogły dalej kontynuować swoją pracę. Napotkaliśmy wiele trudności – Wielkopolsce groziło, że środków finansowych wystarczy jedynie na 1/3 grup, które wcześniej funkcjonowały. Trudno sobie wyobrazić, aby tych lokalnych grup nie było. Udało nam się wdrożyć wielofunduszowość – środki dla obszarów wiejskich z województwa wielkopolskiego z różnych funduszy. Dla LGD przeznaczymy 128 mln euro. Cieszę się, że to się udało, a dzisiejsze umowy są tego efektem.” – podsumował Wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

Uroczystość odbyła się w Restauracji Radosny Dwór w Stobnie. Strategie opracowane przez lokalne grupy działania będą wdrażane w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 oraz Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Jak poinformowano na spotkaniu, pierwsze nabory dla samorządów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych z obszaru lokalnych grup działania będą uruchomione pod koniec 2024 roku.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze