Ponad 80 nowych osób w szeregach wielkopolskiej policji

Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliły 83 osoby. W ostatnich dniach nowo przyjęci do służby funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie. Teraz czeka ich kilkumiesięczne przeszkolenie, po odbyciu którego, podejmą służbę w jednostkach policji na terenie całej Wielkopolski

W sali konferencyjnej  Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 7 nowo przyjętych policjantek i policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, który jako pierwszy powitał ślubujących. Wobec wszystkich zgromadzonych głośno zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Nadinsp. Piotr Mąka pogratulował nowym funkcjonariuszom wybrania służby dla społeczeństwa. Życzył im satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń. „W Policji jest wiele obszarów, w których możecie się realizować, dlatego mam nadzieję, że za kilkanaście lat będziecie usatysfakcjonowani z obranej drogi i będziecie przekonani, że wstąpienie w szeregi Policji to była najlepsza decyzja w waszym życiu” – podsumował nadinsp. Mąka.

Dla wszystkich nowo przyjętych był to bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zdobywania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu wielkopolskiego. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w tej trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie.

W ostatnim przeprowadzonym naborze w szeregi wiekopolskiej policji przyjęto 83. funkcjonariuszy.  Z uwagi na stan epidemii policjantki i policjanci  ślubowanie złożyli w macierzystych jednostkach, podczas uroczystości zorganizowanych z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. 

Źródło: KWP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze