Ponad milion złotych dla regionu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił listę gmin, które otrzymały wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do wielkopolskich, a w tym i kaliskich samorządów, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, trafi pula środków w wysokości ponad 41 mln zł.

Decyzją premiera ogólnopolski budżet funduszu dla gmin popegeerowskich został zwiększony z 250 do 340 mln zł. Jest to znaczący impuls do realizacji inwestycji tzw. pierwszej potrzeby w gminach popegeerowskich. W Wielkopolsce na liście pozytywnie zaopiniowanych wniosków znalazły się 94 samorządy. Gminy z budżetu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego otrzymają wsparcie na łączną kwotę 41 mln 450 tys. zł.

„Ponad milionów złotych otrzymają gminy powiatu kaliskiego z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych” – poinformował Jan Dziedziczak, minister w KPRM. „Środki te przeznaczone są na inwestycje bliskie ludziom z gmin, powiatów i miast w całej Polsce. W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to tarcza dla samorządów. Jestem przekonany, że jest to wsparcie znaczące, pozwalające na realizację inwestycji pierwszej potrzeby. Wiemy, ile takich inwestycji jest na terenach gmin popegeerowskich.”

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju.

„Dzięki tym funduszom będziemy mogli zrealizować przebudowę drogi gminnej w miejscowości Brudzew w gminie Blizanów czy też zmodernizować i przebudować zbiornik wodny w Szczytnikach” – informuje Jan Dziedziczak. „Z kolei gmina Brzeziny będzie mogła zrealizować zakup samochodu wielofunkcyjnego do utrzymania czystych terenów w gminie Brzeziny.”

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze