baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Ponad pół miliona złotych dla dwóch kaliskich kościołów

Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznali dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy kaliskich zabytkach.

Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków udzielił dotacji Klasztorowi OO. Franciszkanów. Środki, z budżetu na 2023 rok, zostaną przeznaczone na prace konserwatorskie i restauratorskie przy ołtarzu bocznym pw. św. Franciszka z Asyżu z kościoła pw. św. Stanisława BM w Kaliszu – III etap w wysokości 60.000,00 zł.

O środki z budżetu WWKZ ubiegały się także:
1. Parafia Prawosławna pw. św. App. Piotra i Pawła w Kaliszu na prace konserwatorsko-zabezpieczające przy malowidle ściennym na ścianie nawy, od strony kruchty w Cerkwi Prawosławnej pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu,
2. Rzymskokatolicka Parafia Ordynariatu Polowego pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu na prace konserwatorskie i restauratorskie (35 ławek z kościoła pojezuickiego – garnizonowego – pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu).

Te wnioski uzyskały liczbę punktów niewystarczającą do uzyskania dotacji.

O środki na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach położonych na terenie Miasta Kalisza do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2023 rok aplikowało z kolei 8 podmiotów. Dotację otrzymał natomiast jeden wnioskodawca – Parafia Katedralna pw. św. Mikołaja w Kaliszu na prace konserwatorskie elewacji szczytu zachodniego, wschodniego część północna – tynki elewacji nawy głównej strona płn. i pd.- etap XII w wysokości 516.000,00 zł.

Siedmiu podmiotom tj. Parafii Prawosławnej pw. św. App. Piotra i Pawła w Kaliszu, Rzymskokatolickiej Parafii Ordynariatu Polowego pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu, właścicielowi dworu w Sulisławicach, Rzymskokatolickiej Parafii pw. Św. Gotarda, Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Domowi Zakonnemu w Kaliszu, Klasztorowi OO. Franciszkanów w Kaliszu oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Asnyka dotacji nie przyznano. Wnioskodawcy mieli prawo do złożenia odwołania do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w termie do 16.04.2023 roku).

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze