Ponownie za kierownicą, mimo trzech zakazów

5 lat pozbawienia wolności grozi 49-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Opatówku. Okazało się, że na koncie kierowcy są trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami wydane przez sąd.

Policjanci z zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volkswagena na terenie gminy Opatówek. Podczas kontroli okazało się, że 49-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta. Na jego koncie znajdowały się trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Ostatni z nich został wydany w listopadzie ubiegłego roku. Za niestosowanie się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych 49-latek już wkrótce odpowie teraz przed sądem.

Policja przypomina, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie nowe przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi blisko cztery lata temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze