reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Poprawa bezpieczeństwa w Parku Miejskim

Park Miejski jest jednym z najstarszych parków w Polsce. Chętnie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców Kalisza. Czy ten teren zielony wymaga naprawy infrastruktury?

W ostatnim czasie prężnie rozwija się infrastruktura w Parku Przyjaźni. Niebawem mieszkańcy Kalisza będą mogli korzystać z tężni solankowej oraz wybiegu dla psów. Natomiast radny Platformy Obywatelskiej, Marcin Małecki zwrócił się z prośbą do włodarza miasta, aby władze Miasta Kalisza nie zapominały o Parku Miejskim, w którym występują uszkodzenia zagrażające bezpieczeństwu spacerowiczów, zwłaszcza tych najmłodszych.

Radny wskazał, że uszkodzone jest zabezpieczenie skrzynki elektrycznej przy jednym ze stawów. Niezabezpieczony jest teren w okolicy dawnego Domu Parkowego, a z podłogi przed budynkiem i ze ścian, wystają kilkucentymetrowe gwoździe. Pilnej naprawy wymaga także ogrodzenie placu zabaw dla dzieci, zlokalizowanego w pobliżu teatru i restauracji „KTW Park”.

Interpelacja została złożona 5 maja, czeka na odpowiedź Prezydenta.

Czy coś jeszcze dodalibyście do tej listy?

Źródło: BIP
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze