Kubicatransport
baner_GM
BanerMagdaSpychalskaLatarnik

Porażka z Chrobrym

Energa MKS Kalisz uległ na własnym boisku Chrobremu Głogów 27 – 32. Dobrze przygotowana i zmotywowana drużyna z Głogowa swoją przewagę pokazała szczególnie w pierwszej części spotkania, schodząc z boiska przy stanie 20:14.

Po pierwszych kilku minutach meczu można było oczekiwać, że spotkanie będzie zacięte i wyrównane, ale niestety po zdobyciu pierwszych 5 bramek dla obu zespołów, stan rzeczy na parkiecie uległ zmianie. Głogowianie zaczęli wypracowywać kilkubramkową przewagę, którą ciężko było już dogonić. W drugiej połowie sytuacja nie zmieniła się zbyt wiele. Mimo, że kaliszanie wygrali drugą połowę 13:12 oraz podk oneic meczu starali się nadrobić zaległości, to ostateczny wynik i zwycięstwo pozostały po stronie Chrobrego Głogów. Energa MKS Kalisz po porażce na własnym parkiecie zajmuje 5 miejsce w lidze z 28 punktami na koncie. Zwycięski i niżej notowany Chrobry plasuje się na pozycji 16 z dorobkiem 18 punktów. W najbliższym czasie sytuacja w tabeli dla kaliskiej drużyny nie ulegnie zmianie – Gwardia Opole, która goni Energę MKS Kalisz rozegra kolejny mecz dopiero 27 marca. Dzień później szansę na punkty będą mieli również kaliszanie, którzy na wyjeździe zagrają z Azotami-Puławy – aktualnie drugą drużyną ligi.

Energa MKS Kalisz – Chrobry Głogów (14:20) 27:32

Energa MKS Kalisz: Zakreta, Krekora – Krępa 2, Kamyszek 3, Kacper Adamski 5, Kus 2, Drej, Misiejuk, Góralski 5, Szpera 2, Pilitowski K. 1, Pilitowski M. 2, Czerwiński, Makowiejew, Kamil Adamski 5

Chrobry Głogów: Kapela, Dereviankin – Krzywicki, Grabowski, Zdobylak 5, Warmijak, Klinger 4, Babicz 2, Przysiek 2, Tylutki 1, Marszałek, Tilte 7, Jamioł 8, Krzysztofik 3, Bekisz